3 kroky k seřízení plastových oken

Plastová okna již dávno vytěsnila z trhu klasické dřevěné rámy, jejichž schopnost udržet teplo v interiéru a mráz za okny byla pomíjivá. Aktuální doba poukazuje na jasný trend plastového schématu okenních rámů a kvalitního izolačního trojskla.

Samozřejmě se najdou i výjimky, kde se výrobci za pomocí moderních technologií snaží navrátit k původním přírodním hodnotám a vzhledu, ovšem plastová okna hrají v této oblasti prim. Podívejme se na to, jak se plastová okna seřizují.

 

Nejdříve se zaměřte na kování

 

Pod údržbou a seřízení plastových oken si lze představit celou škálu postupů a operací. Jedno je však jisté, údržba plastových oken je naprosto minimální a nezabere nám téměř žádný čas.

 

I tak je čas od času vhodné vyčistit rámy běžným čistícím prostředkem bez příměsi písku, brusných částic nebo benzínu a acetonu. Každý rok pak věnujeme pozornost kování, stačí promazat několika kapkami oleje, čímž dokonale udržíte kování v perfektní kondici i pro následující sezónu.

 

Bez imbusového klíče to nezvládnete

 

Pro seřízení plastových oken je třeba využít služeb imbusového klíče, bez něhož se prakticky nikam nedostanete. Na scénu přichází ve chvíli, kdy plastové okna začnou dřít nebo-li sesedat. Za žádných okolností nepropadejte panice a vybavte se výše uvedeným nářadím. Okno stačí jen lehce doladit.

 

Otevřete si ho a vyhledejte si drážku pro imbusový klíč na spodní straně pantu a pozvolna otáčejte jen o několik málo stupňů. Postupně kontrolujte, zda už je ve správné poloze a nedrhne. Vyvarujte se extrémnímu vytočení a tím i zničení zarážek.

 

Servis je vaší jistotou

 

Každý se samozřejmě do seřizování plastových oken neodhodlá zvláště pak, když jde o luxusní plastová okna za několik desítek až stovek tisíc. Seřizování plastových oken lze přenechat na odborné společnosti. Stačí je zkonzultovat a objednat si návštěvu na přesný termín.

 

Získáte tak naprostou jistotu, že seřízení oken proběhne bez jediné chyby. V mnoha případech lze využít i záručního nebo pozáručního servisu.