7 kroků k dokonalé rekonstrukci kuchyně bez zbytečných chyb

Rekonstrukce kuchyně není projektem na několik málo minut, ale musí jí předcházet pečlivá příprava a přesná vize uplatnitelná i ve skutečném měřítku. Poradenství je rozhodně na místě a spolupráce s kvalifikovanými řemeslníky taktéž.

Finančně nákladná a vždy i rozsáhlá stavební úprava sebou přináší mnoho citlivých míst, kde se nevyplatí ustupovat a hledat kompromisy či alternativní řešení s nižší cenovkou. Ukažme si 7 kroků, které vás nejkratší cestou zavedou ke kýženému výsledku.

 

Finanční limity

 

Ekonomická stránka opírající se o finanční možnosti vašeho rozpočtu je nejdůležitější položkou jakékoliv rekonstrukce. Vytyčíte si tak jasný návod, jakým způsobem lze rekonstrukci pojmout a kde bude zapotřebí vymyslet úspornější řešení.Vždy počítejte s minimální rezervou 10 %, čímž odstraníte zbytečný tlak na svou kapsu při nečekaných komplikacích.

 

Organizace rekonstrukce

 

Do rekonstrukce jako takové se samozřejmě ještě nepouštíme. Je třeba zorganizovat celou akci a hlavně se domluvit na předpokládaném termínu zhotovení. Promyslete přesné období, kdy absenci kuchyně pocítíte nejméně. Také nezapomeňte, že služba vyhotovení návrhu interiéru trvá cca 30 dní ak náročnějšímu zásahu do stavební konstrukce domu se bez stavebního dozoru neobejdete.

 

Vyberte si správného dodavatele

 

Kráčet po cestě rychlého výběru, kdy volíte nejnižší cenu vypracování je hodně odvážné. Nekupujete si obuv, kterou jednoduše vyměníte, stavební opravy sice nejsou nemožné, ale finančně nákladnější než výstavba. Nekvalifikovaná společnost nebo řemeslníci z neprověřených vod pracující na dobré slovo bez smlouvy a záruk, na to je zapotřebí hodně velká kuráž. Před výběrem dodavatele a řemeslníků k pracovní činnosti si dejte raději na čas a vysledujte si jejich referenční záznamy, prostudujte kupní smlouvu a zkontrolujte celou specifikaci objednávky.

 

Jak vybrat řemeslníka a nenaletět

 

Zde platí jednoduché pravidlo. Ten, kdo hledá dělníka na dobré slovo za nízkou cenu, pouští se do velkého risku bez jistého výsledku. Pokud nemáte řemeslníka v rodině, je třeba hledat a podrobně si je zmapovat. Při sestavování linky s absencí stavebních zásahu je vhodné požádat o řemeslníky přímo dodavatele. Při rozsáhlejší stavební rekonstrukci je vhodné zajistit podklady od dodavatele a předat je objednaným pracovníkům.

 

Nezapomeňte na povolení

 

Před zahájením rekonstrukce se musíte ujistit, že máte všechna potřebná povolení a zda jsou vůbec ve vašem případě zapotřebí. U větších rekonstrukcí, kde dojde k nadměrnému hluku a prachu se bez ohlášky neobejdete. Při bourání zdiva se musí přivolat statik a zachovat se dle jeho vyjádření.

 

Služby designéra

 

Služby designéra nejsou samozřejmě nutné, ale pokud máte k dispozici potřebný kapitál a nechcete výsledek ponechat náhodě, lepší řešení neexistuje. Designér na profesionální úrovni dokáže vypomoct se zařízením kuchyně, vhodným výběrem světel, poukáže na možnosti barevných kombinací. Ve své podstatě celému interiéru dodá nezaměnitelnou podobu a vdechne danému prostoru duši.

 

Jak vyřešit problém s původním vybavením

 

Ještě před tím, než nad původním nábytkem zlomíte pomyslnou hůl - popřemýšlejte. Pár kousků by možná stačilo opravit, restaurovat a vhodně zakomponovat do nové stylizace, zde by pomohl právě interiérový designér. Další kusy lze prodat v inzertním portálu a nebo nabídnout za odvoz, určitě se všeho hned nezbavujte.

 

Držte se těchto pravidel a nenechte se v žádném z těchto bodů zaskočit.