Češi opět chalupaří

V dobách, kdy většina lidí pouze kempovala a ti bohatší měli karavan, jsou již dávno pryč. Opravdový král byl ale chalupář. Domek pěkně někde u rybníka nebo na louce společně s ostatními. Neodmyslíme si konzervy, salámy, lančmídy, suchý chléb a opékání buřtů za zvuků kytary. I když komfortu bylo málo, lidé byli družnější. Večer jim nevadilo se podělit o své laciné víno a jen tak poklábosit. Dnes je zázrak, když vás někdo pozdraví.

Přibývá však lidí, kteří utíkají z města. Plných pláží přímořských letovisek jsou již také nabaženi a touží po samotě například někde na Šumavě. Kdo by si ale myslel, že se jedná o levnou záležitost, mýlil by se. Dnes se staví na romantických místech luxusní chaty a chalupy, většinou z části roubené.

Disponují romantikou starých staveb, ale využívají všechny vymoženosti dnešní doby. Garáže, sauny, bazény, internet, široké televizory, lyžárny, kuchyně vybavené tak, že málokdo by se musel stydět ve svém vlastním bytě nebo zateplené okapy a příjezdové cesty.

 

Ruku na srdce, kdo by takový luxus nebral. Doba se mění a my si musíme zvykat na překrásná stavení místo pokojíků na kuří nožce, kvůli zastavěné ploše.