Jak jednoduše a levně proměnit interiér?

I to nejlépe zařízené bydlení se jednoho dne omrzí. I když si s vybavením vaší domácnosti dáte sebevíce záležet a pečlivě promyslíte každý detail, za čas dospějete k názoru, že už by to chtělo změnu. Navíc změny do života patří a mají úžasnou schopnost dodat nám pocit, že opět žijeme v novém.

Jenže ne všichni máme čas nebo finance na to, abychom se mohli pustit do radikálních změn a proměn. Jestliže ani vy nemůžete nebo zkrátka jen nechcete do proměny vašeho bydlení investovat velké částky, přečtěte si dnešní článek.

Ukryli jsme do něho několik tipů, s jejichž pomocí snadno a především za pár korun dodáte vašemu bydlení nový šmrnc i nádech. Tak co, jdete do toho s námi?

Jednoduché a levné triky pro změnu interiéru

Když zatoužíte po změně, nemusíte se jí hned vzdávat jen díky vidině vynaložených financí. Vlastně není vůbec nutné, abyste utráceli zbytečné peníze, které si můžete schovat na vánoční dárky. My jsme za vás vymysleli hned několik zajímavých triků a fíglů, které vaší domácnosti dodají nový kabátek i bez nutnosti vycucaného bankovního účtu!

Vymalujte!

Rychlá a po cenové stránce i přijatelná možnost je nová výmalba. Jestliže máte volný víkend, vyberte si nějakou novou barvu a dejte se do práce.

Jasně, k malování se neodmyslitelně pojí i úklid, který můžete rovnou pojmout jako předvánoční a spojit tak příjemné s užitečným. Malovat nemusíte nutně celý pokoj, někdy stačí vymalovat jednu dominantní zeď a proměna je rázem vidět.

Přemístěte nábytek!

Kdo touží po změně, ten nemůže udělat nic jednoduššího a levnějšího, nežli trochu přeskládat nábytek. Pokud je to alespoň trochu možné, zkuste si vyhrát s rozmístěním nábytku. Divili byste se, kolik toho zmůže přestěhování jednotlivého vybavení. Okamžitě tak získáte pocit, že je místnost zase něčím jiná a zajímavá.

Vsaďte na bytový textil!

Skutečnost, jak na vás interiér působí, dokáže hodně ovlivnit i bytový textil. Tím máme na mysli přehozy přes postel, dekorační polštářky, ubrusy nebo dečky, stejně tak i závěsy, záclony i utěrky, podsedáky na židlích a tak dále a tak dále! Je toho opravdu dost a co se týče ceny, nemusíte se obávat, že by na to padla celá vaše výplata.

Lepte tapety!

Cenově dostupnou alternativou, na kterou ve snaze trochu proměnit interiér můžete vsadit, jsou tapety. Nabídka je v současné době více než pestrá, k dostání jsou tapety různých barev, velikostí i vzorů.

Můžete si vybrat květinové tapety, obrysy postav, abstraktní motivy, nejrůznější motivační nápisy – je toho opravdu dost. Navíc aplikace tapet není vůbec složitá, takže to hravě zvládnete i vy.

Vyberte dekorace!

Na závěr ještě jeden poslední tip v podobě dekorací. Pod dekoracemi a doplňky si můžete představit rámečky s fotografiemi, obrazy, sošky, vázy, těžítka a spoustu dalších maličkostí. Ty sice na první pohled vypadají, že toho moc nezmůžou, ale pokud jim vyberete vhodné místo, dokážou doslova zázraky.