Jak propojit koupelnu s ložnicí?

Vzdušnější a prostornější interiér přináší příjemné zázemí bez zbytečných kompromisů. V případě, že disponujete větším bytem nebo máte svůj vlastní rodinný dům, máme pro vás zajímavý tip jdoucí ve stopách současných trendů.

Nový hit se skrývá v jednoduchém propojení ložnice s koupelnou, kdy se celý prostor razantně rozšíří a přinese komfortnější podmínky k užívání. Výhodu mají ti, co si interiér teprve zařizují. Funkční koupelna se s ložnici dá propojit taktéž, ovšem je zde třeba počítat s rozsáhlou stavební úpravou.

 

Zahřeje po probuzení i před spaním

Pouhá myšlenka na horkou koupel v chladných měsících se stává balzámem pro duši. Stačí si jen napustit vodu a po ukončení relaxace vklouznout do bezpečného prostoru vyhřáté postele. Vše důležité máte při sobě a není tedy třeba myslet na zbytečné pobíhání po bytě.

Kombinace těchto dvou odpočinkových místností se stala okamžitě celosvětovým trendem a aktuálně se dostává i na tuzemský trh. poptávka po propojení narůstá a projektanti se tak musí snažit přijít s perfektním plánem.

Ve své podstatě se jedná o velice snadnou stavební operaci, kde dochází k harmonickému sladění dvou na první pohled odlišných interiérů se stejným posláním. Vana se samozřejmě nenachází hned vedle postele, spíše se dodržuje určitý pozvolný přechod. Nenásilné linie a snaha o sladění barev společně s kvalitními materiály je nejlepší cestou ke spokojenosti.

Lidé s lepší představivostí si odmyslí příčky a nahradí si je světlým prostorem, kde není třeba žádných dveří. Kdo se někdy pokoušel o propojení obývacího pokoje s kuchyní, bude pro něj toto nové trendy spojení snadno pochopitelné.

Propojení koupelny s ložnicí přináší nové možnosti

Koupelna je specifickou místností, kde je třeba pečlivě rozmístit sanitu společně s nábytkem tak, aby se vše do daného prostoru perfektně vešlo. Propojením koupelny s ložnicí se však tato problematika zcela odbourává. Výstavba koupelny a rozmístění jednotlivých prvků nepodléhá v této verzi bydlení žádným prostorovým limitům.

Umístění vany je snadnější a dokonce není třeba s výběrem místa brát ohledy na další nábytek. Postavte si jí na nožičky doprostřed místnosti, jako to znáte z televizních filmů.

 

Jaké nevýhody propojení koupelny s ložnicí přináší?

 

Nevýhoda se v této trendy záležitosti objevuje na celkem citlivém místě. Opravdu jste připraveni sledovat svého partnera přímo při koupání? Chcete se vzdát určité intimity a možnosti se ukrýt před ostatními členy vaší rodiny za zavřené dveře?

 

A co když máte každý jiné směny nebo rozdílnou dobu usínání? Propojení koupelny s ložnicí si proto dobře promyslete, aby se pak trend neproměnil v útrpný krok, kterého lze i litovat.