Malá koupelna? Jak ji zařídit?

Koupelna je s kuchyní jednou z nejvyužívanějších a i nejvytíženější místností doma. Při jejím pořizování plánujeme, klademe důraz na detaily právě protože zde trávíme tolik času  času a chceme, aby  vyhovovala celé rodině.

Bohužel ne všichni mají to štěstí , že mají na koupelnu dostatek místa aniž by bourali příčky,  nosné zdi, pračku, sprchový kout nebo koupelnové skříňky. Podíváme se na koupelny, které jsou menší.

Možná ani vaše koupelna není veliká a musíte počítat s každým centimetrem. 

I s malou koupelnou se dá pracovat!

S každým prostorem můžete pracovat. S našimi tipy to zvládnete hravě!

Použijte světlé barvy

Působí nejen vzdušně, ale i opticky prostor zvětší. A to se v případě malé koupelny určitě hodí. Světlá barva není jen bílá. Ve specializovaných prodejnách si vyberete z celé škály.

Využijte nejen podlahu

Když se zařizuje některá místnost – nemusí to být nutně jen koupelna – většina lidí často pracuje pouze s prostorem na zemi. To znamená, že do posledního centimetru využijí prostor na podlaze.

Jenže místnost není pouze o prostoru dole, ale zahrnuje i prostor nahoře. Jestliže vaše koupelna nepatří k největším, pak se musíte naučit pracovat i se vzdušným prostorem, abyste nabízené centimetry využily opravdu na maximum.

Nebojte se skříňky umístit nad podlahu. Ušetříte prostor třeba na sušičku nebo pračku.

Zrcadlo dokáže divy

Další možností, jak  opticky zvětšit malou koupelnu je použít zrcadla, popřípadě zrcadel.

Pokud dáte na jednu stěnu velké zrcadlo, které může klidně sahat ode zdi ke zdi bude koupelna opticky větší. Jde sice jen o optiku, ale budeme se cítit méně stísněně.