Ostropestřec mariánský

Vypadá jako bodlák, na rozdíl od něj má však nemalé pozitivní účinky na naše zdraví. Ostropestřec mariánský je jednoletá či dvouletá bylina vysoká asi 60-150 cm. Přirozeně roste ve Středomoří, na Kanárských ostrovech a v Asii. Potkáte ho ale i u nás, jako planá rostlina se vyskytuje na pastvinách, rumištích a u cest.

Málokdo by do této rostliny podobné bodláku řekl, jaké má účinky. Známý je především její pozitivní vliv na játra, využívá se při jejich snížené funkci, chronických otravách i jaterních onemocněních, jako jsou žloutenka či cirhóza. Umí toho ale ještě více.

Poradí si se spoustou neduhů dnešní doby

Vysoký krevní tlak, záněty žlučníku, hemoroidy, žlučníkové kameny. To jsou v dnešním světě poměrně běžná onemocnění. Ostropestřec mariánský na všechna z nich pomáhá. Podle nejnovějších studií působí rovněž proti rakovině. Zabraňuje vrůstání cév z nádorové tkáně, takže nádor si pak nemůže obstarávat výživu z napadeného organismu. Lepší prevenci proti rakovině budete hledat jen těžko.

Přijímat se dá v různých podobách

Kdo by chtěl zahájit prevenci proti rakovině, posílit imunitu a udělat něco pro své zdraví, má několik možností:

Tablety: Nejjednodušší je pořídit si ostropestřec ve formě tablet. Existuje jich spousta, a tak si nezapomeňte ohlídat, kolik z léčivé bylinky v jedné tabletě skutečně je. Některé obsahují vyšší dávku než jiné. Tablety se hodí při hepatitidě, snižování cholesterolu či jaterních onemocněních.

Čaj: Jste-li milovník čajů, pořiďte si drcená semena ostropestřce. Na jeden hrnek použijte jednu čajovou lžičku a nechte louhovat dvacet minut. Tato varianta je skvělá při detoxikaci těla a očistě jater. Několik týdnů si dávejte čaj po ránu, před obědem či před spaním.

Olej: Jednou z méně častých variant je rovněž olej. Tady ale pozor, musíte jej skladovat v lednici, jinak bude pro tělo spíš zátěží než léčivem.

Tinktura: Jestli se chcete chránit před únavou a vyčerpáním či zlepšit produkci mateřského mléka, zkuste tinkturu. Užívá se třikrát denně po dobu čtyř týdnů, nicméně neměly by ji brát těhotné ani kojící ženy.

Dále se dá sehnat třeba ve formě granulí. Ostropestřec mariánský se totiž používá i na léčbu psů a dalších zvířat.

 

Nakupujte na lifestar.cz