křovinořez Stihl FS 490 C-EM

Dobrý den, připravili jsme pro vás soutěž o benzinový křovinořez Stihl FS 490 C-EM v ceně 30 000,-Kč. Čtěte dál

Podmínky soutěže:

1. Stát se fanouškem naší Facebookové sránky na adrese https://www.facebook.com/dumzahradahobby - dát Like stránce (Palec nahoru)

  

2. Sdílet tento příspěvek - opět kliknout na obrázek u soutěžního příspěvku

 

3. A nyní to nejdůležitější - někde na webu https://www.dum-zahrada-hobby.cz je v jednom z článků umístěno slovo OSTROPESTŘEC. Vaším úkolem je jej najít a odkaz na článek nám poslat do soukromé zprávy

4. Do komentáře ještě napsat -NAŠEL/NAŠLA JSEM

5. Nikomu neradit

6. Soutěž končí 1.3.2019 ve 12:00, po vylosování výherce oslovíme přes soukromou zprávu, nebo telefonem, když nám ho zanechá.

7. Soutěž není podporována firmou Facebook

8. Cenu věnujeme my, provozovatel webu, Promoprodukce.eu

 

Parametry produktu Křovinořez benzinový STIHL FS 490 C-EM

Motor objem
51,6
Celková délka
bez řezného nástroje: 190 cm
Hladina akustic.tlaku
102,0
Hladina akustic.výkonu
113,0
Hladina vibr.L/P rukojeť
2,8/2,8
Výrobce
STIHL
Motor výkon
2,4/3,3
Hmotnost
9,1 kg
Motor typ
2-MIX
Nádrž
0,99 l
Struna
2,7 mm
Strunová hlava
Auto-Cut 40-4
Rukojeť
řidítka
Záběr - nůž
300-3

Výkonný robusní stroj ocení zejména profesionální uživatelé v krajinářství a ošetřování lesů. Vhodný pro vyžínání, včetně tuhé trávy, vyžínání a řezání porostu u komunikací, odstraňování křovin, živých plotů a divokého porostu, ochraně proti lesním požárům a pro štěpkování a řezání, např. před nasazením těžebních strojů.

 • 4 bodový antivibrační systém 
  4 bodový antivibrační systém

  Nový křovinořez STIHL je vybaven ocelovými pružinami, které jsou umístěny na bloku motoru prosnížení přenosu vibrací z motoru a řezného nástroje. Na rukojeti jsou díky tomu velmi nízké vibrace.

 • Blokace převodovky 
  Blokace převodovky

  Díky blokaci převodovky prostřednictvím trnu je výměna pracovního nářadí snadná.

 • Sytičová páčka (M-Tronic) 
  Sytičová páčka (M-Tronic)

  Díky M-Tronic nemusíte rozlišovat mezi studeným nebo horkým startem motoru. S M-Tronic je jedna startovací pozice, nastavovaná pomocí sytičové klapky. Systém sám automaticky rozezná studený či teplý motor a podle toho elektronicky řídí odpovídající dodávku paliva.Potřebujete pak ke startu menší počet zátahů za startovací šňůru a máte k dispozice ihned plný výkon motoru. Po přidání plynu se sytičová páčka sama přepíná do provozní polohy.

 • Univerzální nosný dvouramenní popruh ADVANCE 
  Univerzální nosný dvouramenní popruh ADVANCE

  Důsledně ergonomický, komfortní a lehký. Díky širokému rozsahu seřízení umožní méně únavné vyžínání a štěpkování. Jako příslušenství je možné pořídit hrudní pásek a vak na nářadí.

 • 2-MIX 
  2-MIX

  Nový motor 2-MIX STIHL přesvědčí nízkými hodnotami emisí a vynikajícím rozsahem výkonu.

 • Tlačítko Stop 
  Tlačítko Stop

  Odpadá kontrola a manipulace s tlačítem Stop při opětovném startu. Motor je neustále připraven k nastartování.

 • M-Tronic 
  M-Tronic

  Plně elektronicky řízený bod zážehu a stejně tak dávkování paliva do karburátoru. Řízení motoru STIHL M-Tronic (M) zajišťuje pro každý provozní stav optimální výkon motoru, konstantní maximální otáčky a vynikající zrychlení. Kompletně odpadá možnost manuálního seřízení karburátoru.

 • Vzduchový filtr s dlouhým servisním intervalem 
  Vzduchový filtr s dlouhým servisním intervalem

  Snadno přístupný papírový vzduchový filtr umožňuje dlouhý servisní interval.

 • Klapka pro zimní provoz 
  Klapka pro zimní provoz

  Změna mezi letním a zimním provozem je velice jednoduchá a spočívá v pouhé změně polohy klapky, umožňující proudění ohřátého vzduchu okolo karburátoru. Během zimního provozu je pak podstatně omezeno zamrzání karburátoru a vzduchového filtru.

 • Nastavení rukojeti bez použití nářadí 
  Nastavení rukojeti bez použití nářadí

  Ergonomická rukojeť vyžínače se dá individuálně nastavit pomocí bajonetového uzávěru bez použití nářadí pro příslušného uživatele.

 • Kompenzátor 
  Kompenzátor

  Kompenzátor STIHL, regulační jednotka v karburátoru, se stará o to, aby při vzrůstajícím znečištění vzduchového filtru nedocházelo k obohacování pohonné směsi. Výkon tak zůstává stále konstantní. Filtr se musí vyčistit teprve tehdy, když má vzduchový filtr ucpáno více jak 80% svého povrchu. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez přerušení.

 • Multifunkční rukojeť 
  Multifunkční rukojeť

  Multifunkční rukojeť se používá u vyžínačů, křovinořezů a zahradních nůžek. Všechny ovládací prvky pro řízení motoru jsou integrovány v této rukojeti. Ovládání je tím zvláště jednoduché a bezpečné - ruka zůstává stále na rukojeti. Multifunkční rukojeť je integrována v řídítkové rukojeti přístroje. U nářadí s kruhovou rukojetí jsou ovládací prvky umístěny na nosné trubce.

 • Ochranné brýle 
  Ochranné brýle

  Pro Vaši bezpečnost sériově dodávané ochranné brýle. Brýle jsou dobře odvětrávány a mají širokou boční ochranu.

 • Řídítková rukojeť 
  Řídítková rukojeť

  Řídítková rukojeť se označuje také jako ergonomická žací rukojeť. Umožňuje při sečení přirozený pohyb vyžínače a dá se snadno nastavit pomocí roubíkového šroubu. U vyyžínačů a křovinořezů je řídítková rukojeť vždy nejlepší rozhodnutí, když se mají často vyžínat větší plochy.

 • STIHL ErgoStart (E) 
  STIHL ErgoStart (E)

  Startování je nyní ještě snadnější. U nového STIHL ErgoStart je mezi cívkou startovacího zařízení s lankem a klikovou hřídelí přídavná spirálová pružina, které se natahuje proti kompresnímu tlaku na pístu. Je-li síla pružiny větší než kompresní tlak, kliková hřídel se protočí a motor naskočí. Uživatel startuje nářadí pohodlně bez nepříjemných silových rázů.

 • Ruční palivové čerpadlo 
  Ruční palivové čerpadlo

  Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.