zimní chemie

Chcete, aby vám váš zahradní bazén co nejdéle vydržel? V tom případě je samozřejmostí, že se o něj budete starat nejen v letní sezóně, ale i v té zimní. Co péče o bazén v nadcházejících zimních měsících obnáší?

Vypustit vodu není řešení

Řada lidí si myslí, že pokud na podzim z bazénu vodu vypustí a na jaře napustí novou, má problém s péčí o bazén vyřešen. Ovšem zapomínají na to, že i přesto se jim budou na stěnách a dně bazénu objevovat řasy a vápenaté usazeniny. S jejich odstraněním je před novou sezónou dost práce. Nechcete si ji významně ulehčit, díky čemuž bazén zprovozníte mnohem rychleji?

Jak na to?

Jakmile se venkovní teploty ustálí kolem 12 °C, přichází na řadu zazimování bazénů zimní chemií. Jak bylo zmíněno výše, chemii využijete též v případě, že bazén kompletně vypouštíte. Za této situace můžete použít zazimovače s pěnivou složkou, která si hravě poradí právě s řasami. Tento druh bazénové chemie ovšem nepoužívejte, pokud vodu v bazénu přes zimu necháváte. Vždy se doporučuje ošetřit bazénovou vodu nejprve chloršokem a zpětným proplachem filtrace. Následuje částečné odpuštění vody, jež se posléze zakonzervuje vhodným chemickým zazimovačem. Nalijte ho na několik míst a poté vodu pořádně rozmíchejte.

Kompletní zimní údržba

Na trhu je k dostání řada přípravků zimní bazénové chemie, které je třeba vybírat dle složení vody v bazénu. Návod k jejich použití naleznete na přípravku. Tyto chemické prostředky je vhodné zkombinovat s dalšími postupy a příslušenstvím, díky nimž mrazivé období vašemu bazénu nijak neublíží. Jsou to dilatační plováky, zazimovací plachty a zátky na trysky atd. Každopádně je vždy nutné snížit hladinu vody a umístit na ni pružné plováky, abyste vykompenzovali tlak, jenž bude způsobovat led na stěnách bazénu.